LAJM I FUNDIT/ Pas referendumit për shkarkimin e Bashës, Berisha njofton konferencë nga selia e PD

Pas mbajtjes së referendumit për shkarkimin e Lulzim Bashës nga kryetari i PD-së, Sali Berisha ka lajmëruar një konferencë nga selia blu në orën 20:00.

Sali-Berisha-votimi-referendumi-votimi-liri-berisha-shkarkimi-Lulzim-Basha- (19)

Kryetari Lulzim Basha deklaroi se nuk e njeh referendumin e organizuar nga Sali Berisha, duke u shprehur se sot PD kishte vetëm një aktivitet dhe ky ishte Kuvendi Kombetar.

Kujtojmë që sot në të njëjtën ditë u mbajt referendumi i thirrur nga ish-lideri i PD për shkarkimin e Lulzim Bashës.

Ndërsa nga ana tjetër, Partia Demokratike zhvilloi Kuvendin Kombëtar, ku u morën disa vendime.

Në Kuvendin e PD u miratua rezoluta me 12 vendime të miratuara nga Këshilli Kombëtar. Rezoluta e konsideron Kuvendin e Sali Berishës një tubim dhe vendimet e marra prej tij si “nul”.

Duke theksuar se Berisha falsifikoi simbolet e PD, Këshilli Kombëtar shton se lëvizja “Berisha” dhe tubimi i  djeshëm si finalizim i saj janë një përpjekje për të deligjitimuar institucionet e Partisë Demokratike deri në shbërjen e saj si forca më properëndimore në vend, duke synuar shndërrimin e saj në një bunker për mbrojtjen e interesave personale të Sali Berishës përballë SHBA.

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *