LAJM I FUNDIT/ Rusia i kërkoi ndihmë ushtarake dhe financiare, SHBA: Kina ka vendosur që…

SHBA ka informacione që sugjerojnë se Kina është shprehur e hapur për t’i ofruar Rusisë ndihmën e kërkuar ushtarake dhe financiare si pjesë e luftës së saj kundër Ukrainës, tha një zyrtar perëndimor dhe një diplomat amerikan për CNN,

Uashingtoni mësohet se po përcjell këtë informacion edhe te aleatët e saj në NATO.

Nuk është ende e qartë nëse Kina synon t’i ofrojë Rusisë atë ndihmë, thonë zyrtarët amerikanë të njohur me inteligjencën për CNN. 

Por gjatë një takimi intensiv shtatë-orësh në Romë, një ndihmës i lartë i Presidentit Joe Biden paralajmëroi homologun e tij kinez për “implikimet dhe pasojat e mundshme” për Kinën, tha një zyrtar i lartë i administratës.

Vijon…

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *