LAJM I FUNDIT/ Shpërthime në aeroportin e Khersonit

lajm i fundit shperthime ne aeroportin e khersonit
lajm i fundit shperthime ne aeroportin e khersonit

Një shpërthim i madh ka ndodhur pranë një aeroporti në një pjesë të pushtuar nga Rusia të Ukrainës jugore.

Sipas CNN tym i dendur dhe i zi u pa të ngrihet nga afërsia e një aeroporti të kontrolluar nga Rusia jashtë qytetit të Kherson në Chornobaivka.

Nuk ka pasur asnjë koment nga ushtria ukrainase apo ruse për shkakun e shpërthimit, por pozicionet dhe pajisjet ruse në Chornobaivka janë goditur në disa raste të mëparshme. Javën e kaluar, ushtria ukrainase tha se forcat ruse ishin tërhequr drejt Chornobaivka pasi pësuan humbje të mëdha.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts