LAJM I FUNDIT/ Totenhemi nuk është më “special”, Murinjo shkarkohet nga detyra e trajneritIshte paralajmëruar prej kohësh, por tani është zyrtare, Zhoze Murinjo nuk është më trajner i Totenhemit. Barazimi ndaj Arsenalit i ka kushtuar shumë trajnerit portugez nga ku u shkarkua nga detyra e trajnerit të skuadrës londineze.

murinjo

“The Special One” e la Totenhemin në vendin e 7 të Premier Ligës me 50 pikë të grumbulluara, 5 më pak sesa Uest Hemi i vendit të fundit. Arsyeja tjetër e shkarkimit të tij ishte dhe eliminimi nga Europa Liga ndaj Dinamos së Zagrebit nga ku ishte zanafilla e këtij largimi përpara përfundimit të sezonit.

Të dielën skuadra e Totenhemit do të luajë finalen e Kupës së Anglisë kundër Mançester Sitit dhe mbetet për tu parë se cili do të jetë zëvendësuesi i tij.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.