LAJM I FUNDIT/ U arrestua me urdhër të Speciales, shtyhet seanca në Gjykatën e Tiranës për ish-anëtari i UÇK-së, Dritan Goxhaj

lajm i fundit u arrestua me urdher te speciales shtyhet seanca ne gjykaten e tiranes per ish anetari i uck se dritan goxhaj
lajm i fundit u arrestua me urdher te speciales shtyhet seanca ne gjykaten e tiranes per ish anetari i uck se dritan

Shtyhet seanca në Gjykatën e Tiranës për Dritan Goxhajn, lidhur me kërkesën për ndryshim mase.

Lajmi është konfirmuar për BalkanWeb nga gazetarja Klodiana Lala.

Shkak u bë mungesa e përfaqësuesit të akuzës Ylli Pjetërnikaj. Mbrojtja kishte kërkuar revokim të masës arrest në burg, me argumentin se s’ka provë të re që prej 18 ditësh kur është dhënë masa.

Kujtojmë se Goxhaj u arrestua në Tiranë me urdhër të Gjykatës Speciale të Kosovës më 31 korrik.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts