LAJMI I FUNDIT/ Matura Shtetërore, publikohen rezultatet e provimit të matematikës

Sapo janë publikuar notat e provimit të matematikës. Të gjithë maturantët mund të marrin lehtësisht notat e tyre në sistemin digjital, në linkun e mëposhtëm:
https://www.portalistudentor.al/notat-e-matures/

Provimin e matematikës e kanë kryer në total 27543 maturantë. 1549 maturantë kanë marrë notën 4.00, duke mbetur, ndërsa 238 maturantë kanë arritur të marrin notën maksimale 10.00, duke rezultuar ekselentë.

Kalueshmëria për këtë provim është 94.38% ndërsa nota mesatare është 6.65.

Brenda disa orësh do publikohet edhe nota mesatare sipas 12 qarqeve të vendit.

  • foto galeri

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts