LAJMI I FUNDIT/ Nuk kishte asnjë rival, një shqiptar emërohet në krye të Federatës së Futbollit në Maqedoni

SHPËRNDAJE

Muamed Sejdini do të jetë president i Federatës së Futbollit në Maqedoninë e Veriut edhe për 4 vitet e ardhshme.

Muamed-Sejdini-ffm-1536x1092-1-696x495

Pas zgjedhjeve të zhvilluara ditën e sotme në Shkup, Sejdini mori 52 vota pro dhe asnjë kundër, duke rimarrë besimin për një mandat të plotë me FFM.

Në zgjedhjet e zhvilluara, Sejdini nuk kishte asnjë rival, duke e pasur më të lehtë triumfin. Sejdini në krye të FFM-së u emërua në marrin e vitit 2019, duke zëvendësuar Ilço gjorgjioskin e larguar dhe për këto dy vite vlerësohet si një nga presidentët më të suksesshëm.

PANORAMASPORT.AL

Te lidhuraBurimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *