LAJMI I FUNDIT/ Supersfida e javës, publikohen formacionet zyrtare të Vllaznia-Partizani

Vllaznia-Partizani është kryendeshja e mesjavës në “Abissnet Superiore”. Diferenca mes ekipeve është vetëm dy pikë dhe pritet një ndeshje me shumë emocion.

VLLAZNIA 1

Vllaznia e ka rimarrë veten në kampionat, ku në tre ndeshjet e fundit ka marrë dy fitore dhe një barazim. Skuadra e Brdariç shihet si një ndër pretendentët kryesore për fitimin e trofeut dhe fakti që luajnë përballë tifozërisë së tyre në “Loro Boriçi”, është një motivim më shumë.

Nuk mbetet prapa Partizani, me të kuqtë që vijnë pas dy fitoreve radhazi ndaj Teutës dhe Skënderbeut. Një rezultat pozitiv ndaj shkodranëve do t i katapultonte në zonën evropiane.

FORMACIONET ZYRTARE

Vllaznia: Zogoviç, Gurishta, Adili, Dianje, Hakaj, Krymi, Jonuzi, Hoxha, Da Silva, Latifi, Gjurgjeviç

Partizani: Teqja, Gligorov, Belica, Sembene, Musta, Rrapaj, Kaçe, H.Marku, Mala, Stenio Junior, Cara

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.