Lakuriqi i natës futet në aeroplan gjatë fluturimin, tmerrohen pasagjerët (VIDEO)

Një aeroplan i “Air India” gjatë rrugës për në Shtetet e Bashkuara u detyrua të kthehej në Nju Delhi pasi udhëtarët përjetuan një takim të afërt me një lakuriq.

Një video që është bërë virale në rrjetet sociale indiane thekson: ekuipazhi dhe pasagjerët e tronditur shikojnë një lakuriq duke fluturuar në një Boeing 737.
Aeroplani u nis nga Delhi për në Neëark të enjten, por lakuriqi u pa vetëm pas rreth një ore në ajër, njoftoi agjencia e lajmeve ANI. Pastaj kapiteni vendosi të kthehej në Nju Delhi.

Zyrtarët indianë të aviacionit civil thanë se aeroplani ishte kthyer dhe ishte dezinfektuar.
Lakuriqi u gjet i ngordhur në një seksion të klasës së biznesit, thanë zyrtarët për ANI.

Departamenti i sigurisë së fluturimeve të linjës ajrore do të kryejë një hetim të hollësishëm.

Sidoqoftë, “Air India” tha në raportin e saj paraprak se aftësitë e “gjitarëve të padëshiruar” vijnë nga automjete të palëve të treta siç janë ato që përdoren për hotelieri.

Pasagjerët u transferuan në një aeroplan tjetër që u ul në Neëark me disa vonesa, thuhet në raport.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.