Lamtumira nga Brazili ngre pikëpyetje, Nejmar jep shpjegime te PSG
Pak ditĂ« mĂ« parĂ«, sulmuesi brazilian Nejmar deklaroi se po mendonte tĂ« mbyllte karrierĂ«n e tij me “seleçaon” pas pĂ«rfundimit tĂ« BotĂ«rorit t 2022. NjĂ« deklaratĂ« qĂ« i ka gjetur tĂ« gjithĂ« tĂ« papĂ«rgatitur e aq mĂ« shumĂ« PSG-nĂ«. NĂ« klubin francez janĂ« shqetĂ«suar sidomos nga fjalĂ«t e futbollistit.

nejmar 1

Ky i fundit kishte deklaruar se vendimi motivohej me faktin se ishte lodhur me futbollin dhe sigurisht që një gjë e tillë ka bërë të ndizen sirenat e alarmit në Paris, pasi Nejmar ka kontratë deri në vitin 2025 atje.

Sipas “L’Equipe”, kjo ka shtyrĂ« drejtorin sportiv Leonardo, qĂ« tĂ« kontaktojĂ« lojtarin pĂ«r tĂ« mĂ«suar nĂ«se ai ka motivim pĂ«r tĂ« dhĂ«nĂ« maksimumin edhe nĂ« klub dhe pĂ«rgjigja e Nejmar ka qenĂ« pozitive. Futbollisti i ka komunikuar drejtuesit se Ă«shtĂ« gati tĂ« respektojĂ« deri nĂ« fund kontratĂ«n e tij me PSG, pĂ«r tĂ« synuar fitoren e LigĂ«s sĂ« Kampioneve qĂ« Ă«shtĂ« objektivi kryesor i klubit.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *