Larg politikës dhe tensioneve/ Rama, Vjosa Osmani dhe Abazoviç në Ulqin, koncerti i tenorit me famë botërore bën bashkë liderët shqiptarë

larg politikes dhe tensioneve rama vjosa osmani dhe abazovic ne ulqin koncerti i tenorit me fame boterore ben bashke lideret shqiptare
larg politikes dhe tensioneve rama vjosa osmani dhe abazovic ne ulqin koncerti i tenorit me fame boterore ben bashke lideret shqiptare

Kryeministri Edi Rama, presidentja e Kosovës Vjosa Osmani, kreu i Bashkisë së Prishtinës Përparim Rama dhe kryeministri i Malit të Zi janë takuar në Ulqin, larg politikës dhe tensioneve.

Liderët i ka bërë bashkë koncerti, ku do të interpretojë tenori me famë botërore, Rame Lahaj.

Gjithashtu kryeministri Rama shihet i shoqëruar edhe nga ministrja Elisa Spiropali dhe krye i Bashkisë së Shkodrës, Benet Beci.

Një koncert në formatin simfonik, që përmban një program të pasur dhe repertor të larmishëm me të ftuarin special, tenorin me famë botërore Ramë Lahaj të shoqëruar nga; Olivera Tičević, Egzona Salaj dhe Adhurim Grezda.

[embedded content]

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts