Lavrov: Rusia do përgjigjet nëse SHBA dhe Mbretëria e Bashkuar furnizojmë Ukrainën me raketa me rreze më të gjatë veprimi

18:31 06/06/2022

Ministri i Jashtëm Rus, Sergei Lavrov ka deklaruar së fundmi se trupat ruse do të përgjigjen nëse do dërgohen raketa me rreze më të gjatë veprimi nga Britania e Madhe dhe SHBA në Ukrainë.

“Sa më i gjatë të jetë diapazoni i armëve që Perëndimi furnizon Ukrainën duke kërcënuar Rusinë, do të përgjigjemi nëse neo-nazistët mund të kërcënojnë Federatën Ruse”, u shpreh ministri rus Sergei Lavrov në një konferencë shtypi.

Sjellim në vëmendje se Rusia ka pretenduar që neo-nazizmi është i përhapur në Ukrainë, por një pretendim i tillë është hedhur poshtë nga Kievi dhe vendet perëndimore si i pabazë./tvklan.al

Burimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com