Lavrov takim me zyrtarë në Kinë, vizita e parë që nga pushtimi i Ukrainës

Ministri i Jashtëm rus Sergei Lavrov ka mbërritur në Kinë, në vizitën e tij të parë që kur Moska nisi pushtimin e Ukrainës.

Ministria e Jashtme ruse konfirmoi se Lavrov ka mbërritur në Huashgshan, ku edhe është takuar me zyrtarë kinezë të shëndetësisë.

Lavrov do të marrë pjesë në takime të organizuara nga Kina për të diskutuar për mënyrat se si mund të ndihmohet Afganistani, ndërsa pritet që në këtë takim të marrim pjesë edhe diplomatë nga SHBA.

Po ashtu pushtimi i Ukrainës mund të jetë një pjesë e bisedimeve, ndonëse nuk janë dhënë detaje, shkruajnë mediat e huaja.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.