LDK-ja kërkon dorëheqjen e ministres së Arsimit pas planit të ri për furnizimin me libra të nxënësve në Kosovë

Partia opozitare Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) e ka kritikuar Ministrinë e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit në Kosovë (MASHTI) lidhur me planin e ri të shpërndarjes së teksteve shkollore për fëmijët. Kjo parti ka kërkuar dorëheqjen e ministres Arbërie Nagavci shkaku i asaj që e ka cilësuar si “keqmenaxhim të vitit shkollor”. “Kosova nuk […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts