LDK me kryetar të ri/ Basha uron Lumir Abdixhikun: Me lidershipin e tij, kjo parti do të ringrihet edhe më e fortë

Kryetari i PD-së Lulzim Basha ka uruar Lumir Abdixhikun, pasi ky i fundit u zgjodh kryetar i LDK-së.

Basha shprehet se me Abdixhikun në krye të LDK-së, beson se Lidhja Demokratike e Kosovës do të ringrihet edhe më e fortë.

Postimi i liderit të PD-së Lulzim Basha:

Urimet më të mira për kryetarin e ri të LDK-së Lumir Abdixhiku. Jam i bindur se me lidershipin e tij LDK do të ringrihet edhe më e fortë se më parë e do të vijojë me përkushtim angazhimin e saj për të ardhmen e Kosovës në rrugën e nisur nga ish-presidenti Ibrahim Rugova.

Pres me kënaqësi të punoj me kryetarin e ri të LDK-së Lumir Abdixhiku, për të vijuar marrëdhëniet e shkëlqyera mes dy partive, si dhe për të çuar më tej bashkëpunimin mes dy vendeve tona.

(Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.