Legalizimi i kanabisit, Rama publikon pyetjen e gjashtë të Këshillimit Kombëtar dhe kërkon opinionin e shqiptarëve

Në kudër të nismës së Këshillimit Kombëtar, Kryeministri Edi Rama ka publikuar pyetjen e gjashtë, për të cilën kërkon mendimin e shqiptarëve.

ediramakanabis

Bëhet fjalë për legalizimin e kanabisit për qëllime mjekësore.

Kjo është një nga çështjet më të debatuara në vend, ndërsa Rama thotë se për të marrë një vendim duhet edhe mendimi i qytetarëve.

“Ka njerëz që thonë se Shqipëria duhet të lejojë kultivimin, përpunimin dhe eksportimin e kontrolluar nga shteti të kanabisit për qëllime mjekësore, pa e legalizuar për arsye përdorim vetjak. Të tjerë thonë që kanabisi nuk duhet të lejohet as për qëllime mjekësore. Po ju si mendoni?”, eshte pyetja qe shtron kryeministri, duke dhene edhe tre alternativa per pergjigje.

pyetja e 6

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *