Legjenda Kushta: I vetmi lojtar që i ka dhënë 6 pikë Kombëtares, kush e anashkalon Brojën është xheloz ose i paditur
Shqipëria fitoi duke dominuar ndaj një kundërshtari të fortë në grup si Hungaria dhe për këtë ka reaguar dhe ish-legjenda e Flamurtarit dhe e Kombëtares shqiptare, Sokol Kushta nëpërmjet një postimi në profilin e tij në rrjetin social “Facebook” ku ka shkruajtur për triumfin historik të Shqipërisë në “Puskas Arena”.

SOKOL KUSHTA

Kushta ka shkruajtur se Armando Broja është i vetmi lojtar që i ka dhënë 6 pikë kuqezinjve dhe kush e anashkalon atë është xheloz ose i paditur:

POSTIMI I SOKOL KUSHTËS –

Bravo Kombëtarja. Bravo Reja. Bravo Broja. Unë jam kundër unit, por jo kundër statistikës dhe faktit. Broja mund të jetë nga të paktit ose i vetmi që i ka dhënë ekipit Kombëtar 6 pikë personale dhe kush flet ose e anashkalon këtë djalë të ri, ose është i paditur në futboll ose është shumë xheloz. I uroj Brojës të vazhdojë këtë rrugë të bukur të tij dhe të ketë kujdes vetëm nga vetja. Suksese Kombëtares në kualifikimin e Botërorit. Shanset janë të mëdha.

244727965_555521315735122_26529801233179145_n

SFIDAT DHE RENDITJA –

GRUPI I

HUNGARI-SHQIPËRI 0-1
80’ Broja

ANDORRA-ANGLI 0-5
19’ Çilluell, 40’ Saka, 59’ Abraham, 79’ Uard-Pros, 86’ Grilish

POLONI-SAN MARINO 5-0
11’ Sviderski, 20’ (ag) Palaci, 51’ , 90+1’ Piontek, 84’ Buksha

4

TE MARTEN

ANGLI-HUNGARI 20:45

SHQIPERI-POLONI 20:45

SAN MARINO-ANDORRA 20:45

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *