Lehtësimet e reja në Kosovë, nga e mërkura do të zgjatet orari i restoranteve dhe dasmave deri në orën 01:00 pas mesnate

Ministria e Shëndetësisë së Kosovës ka marrë vendim që të zgjatet orari i organizimeve të dasmave, ahengjeve të ndryshme e klubeve të natës deri në ora 01:00 pas mesnate.

Po ashtu numri i të ftuarve në hapësirat e mbyllura do të jetë deri në 300 persona.

Kjo u bë e ditur nga Oda e Hotelerisë dhe Turizmit, të cilët thanë se vendimi ka ardhur pas takimit të kryetari i OHTK-së Hysen Sogojeva dhe drejtori i departamentit të estradës Afrim Muqiqi me ministrin e Shëndetësisë, Arben Vitia.

OHTK ka mirëpritur këtë vendim duke thënë se është falënderuese nga të gjitha institucionet përkatëse për besimin e dhënë për bashkëpunim në të mirën e shëndetit publik si dhe bizneseve. Ky vendim pritet të hyjë në fuqi nga dita e mërkurë, 14.07.2021.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *