Lëkundje të forta në ishujt Fixhi, regjistrohet tërmet 7 ballë

Një tërmet i fortë  me magnitudë 7 ka ndodhur sot në jug të ishujve Fixhi, njoftoi Qendra Sizmologjike Euro-Mesdhetare (EMSC).

Tërmeti kishte thellësi fokale prej 188 km veriu.

Por, sipas institucioneve, nuk është lëshuar alarm për cunam.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts