Lëkundje të forta tërmeti gjatë natës në Shqipëri, ja ku ishte epiqendra

lekundje te forta termeti gjate nates ne shqiperi ja ku ishte epiqendra

Shqipëria është tronditur gjatë natës nga një termet i fortë, i pasuar me disa postgoditje.

Mësohet se lëkundjet e forta janë ndjerë në afërsi të Koplikut, ndërsa tërmeti ishte me magnitudën 5.4. Lëkundjet, të cilat janë regjistruar rreth orës 04:06, janë ndjerë thuajse në gjithë Shqipërinë.

Ndërkohë, më pas ka pasur minitërmete të vogla, ku më i madhi ka qenë me magnitudën 2.5 . Deri më tani nuk raportohet për dëme.

  • foto galeri

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts