Lëkundje tërmeti në kufirin Kosovë-Serbi, ja ku ishte epiqendra

Lëkundje tërmeti janë regjistruar në Kosovë. Tërmeti u regjistrua rreth orës 21:07, me magnitudë 3.3 të shkallës Rihter, në kufirin Kosovë- Serbi-Maqedoni e Veriut.

Sipas European-Mediterranean Seismological Centre, epiqendra e tërmetit ka qenë 27 kilomtra në veriperëndim të Shkupit.

Duke iu referuar EMSC-së, tërmeti ishte në thellësi 2 kilometra dhe është ndier po ashtu 12 km në afërsi të Vitisë. Përveç Vitisë është raportuar se lëkundjet janë ndjerë edhe në disa qytete tjera të Kosovës.

Termmme
Termmme

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *