Lëkundje tërmeti në periferi të Tiranës, ja sa ishte magnituda

FUSHË-KRUJË

Lëkundje tërmeti janë ndjerë mbrëmjen e sotme në periferi të Tiranës, teksa sipas raportimeve janë ndjerë dhe nga banorët e kryeqytetit, ndonëse me një intensitet të ulët.

Sipas Institutit të Gjeoshkencave, por edhe Qendrës Sizmiologjike Europiane Mesdhetare, tërmeti ishte me magnitudë 2.7 të shkallër Rihter, 12 km në veriperëndim të Tiranës, në zonën e Zallherrit.

Nga të dhënat mësohet se thellësia ishte 16.9 km dhe lëkundja është ndjerë në orën 22:50.

Fbcdb64d Fb7e 4c5f B0db Dd007b579ae8
Fbcdb64d Fb7e 4c5f B0db Dd007b579ae8

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts