LĂ«shohen 4 raketa balistike nga Bellorusia

15:09 24/02/2022

Mediat ndërkombëtare, duke cituar ushtrinë ukrainase shkruajnë se të paktën 4 raketa balistike janë lëshuar nga territori bjellorus. Raketat mësohet se u lëshuan në drejtimin jugperëndimor.

Bjellorusia është aleat i Rusisë dhe ka qenë pjesë e stërvitjeve të përbashkëta me forcat ruse, disa ditë përpara pushimit.

Ndërkohë, BE i bëri thirrje Bjellorusisë që të mos marrë pjesë në sulmet ruse në Ukrainës.

“Duhet tĂ« vendosni pĂ«r tĂ« mos ndjekur sjellje destruktive ruse. Duhet tĂ« vendosni qĂ« tĂ« mos merrni pjesĂ« nĂ« kĂ«tĂ« tragjedi tĂ« panevojshme kundĂ«r fqinjĂ«ve tuaj nĂ« UkrainĂ«â€, tha Charles Michel nga Brukseli./tvklan.al

Burimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.