Levandosvki më i paguari te Bajerni, ja kush renditet pas tij

Robert Levandovski nuk është më kot lojtari më i mirë për Bajernin e Mynihut. Falë golave të tij, skuadra gjermane ka arritur të fitojë shumë.

Leva56

Vetëm para dy sezoneve bavarezët fituan gjithçka që mund të fitohet në rang klubesh. Dhe jo më kot Bajerni e ka bërë atë lojtarin më të paguar në skuadër.

“Bild plus” ka publikuar pagat e të gjithë lojtarëve në skuadër. Leva kryeson tabelën me mbi 20 milion euro në sezon. Ndërkohë që pas tij vijnë lojtarë si Sane, Gorekca, Nojeri, Myleri dhe Kimishi.

Ajo që bie në sy në listën e publikuar është rroga e ulët e disa prej lojtarëve më të mirë në skuadër siç janë Benzhamë Pavar dhe talenti gjerman, Jamal Musiala.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.