Liderët botërorë urojnë Erdogan për fitoren

[embedded content][embedded content]

23:23 28/05/2023

Mesazhe edhe nga Rama e Begaj

Kanë qenë të shumta urimet që ka marrë Rexhep Taip Erdogan pas rizgjedhjes në balotazhin e së dielës.

I pari që e uroi nga liderët europian ishte Kryeministri hungarez Viktor Orban.

Një mesazh urimi përcolli në rrjetet sociale edhe presidentja e Komisionit Europian, Ursula Von der Leyen, si dhe Kryeministri britanik Rishi Sunak.

Një urim e bëri edhe Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, si dhe Presidenti Bajram Begaj.

Urime për fitoren, Erdogan mori edhe nga disa liderë të Lindjes si dhe Presidenti rus Vladimir Putin.

Tv Klan

Të ngjashmeBurimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne :bopta sotwww.botasot.al

Spread the love

Similar Posts