Lideri i opozitës turke fton Presidentin Meta në Turqi, Kilicdaroglu: Vizita juaj do të na bëjë të lumtur


Lideri i Opozitës turke, Kemal Kilicdaroglu ka konfirmuar ftesën për Presidentin Ilir Meta për vizitën e tij në Turqi.

ilir meta1

Me anë të një postimi në Twitter, Kilicdaroglu shkruan se mes Shqipërisë dhe Turqisë, egziston nëj lidhje e fortë historike.

Sipas tij, Turqia kërkon që kjo miqësi të forcohet më tej, teksa shkruan se vizita e Metës do t’i bëjë të lumtur.

Postimi i Twitter:

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Sh.T.Z. Ilir Meta e prita me kënaqësi përshëndetjen tuaj. Ekziston një lidhje e fortë historike midis popujve të Turqisë dhe Shqipërisë. Këtë miqësi ne duam ta forcojmë edhe më shumë. Vizita juaj do të na bëjë të lumtur.

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *