LIGA E EUROPËS/ Barcelona gati për transfertën turke, Gjimshiti ulet në stol me Atalantën (FORMACIONET ZYRTARE)


Liga e Europës do të presë sfidat e fundit të raundit të 1/8-ve, me supersfidat që nuk do të mungojnë.

europa lige

Barcelona udhëton në transfertën e Stambollit ku do të pëërballet me Gallatasarajin. Ekipi i Çavis nuk mendon të gabojë si në “Camp Nou”, por turqit nuk janë dorëzuar ende.

Në sfidën tjetër, Leverkusen pret Atalantën në shtëpi. Skuadra e Gasperinit mori një fitore të rëndësishme në shtëpi javën e kaluar dhe tani po mendon për kualifikimin. Ndërkohë “aspirinat” me mungesa të rëndësishme kërkojnë të bëjnë kthesën e madhe.

Në sfidat e tjera, Crvena Zvezda pret Rejnxhërs, me këta të fundit që kanë fituar 3-0 ndeshjen e parë, ndërsa Monako pret Bragën, me portugezët që kanë fituar 2-0 në takimin e parë.

FORMACIONET ZYRTARE:

GALATASARAJI – BARCELONA

barca

LEVERKUSEN – ATALANTA

atalanta

CRVENA ZVEZDA – REJNXHËRS

zvezda

MONAKO – BRAGA

monako

PANORAMSPORT.AL

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.