Liga e Europës/ Lacio shkëlqen në Rusi, Gallatasarai “çmonton” Marsejën. Ja rezultatet e 8 sfidave (VIDEO)

Janë mbyllur 8 ndeshjet e luajtura pasditen e sotme për raundin e parafundit të Ligës së Europës.

imobile

Në Grupin E, Lacio ka shkëlqyer në Rusi duke mposhtur 0-3 Lokomotiv Moskën. Vendimtar ishte Imobile që realizoi dopietë, ndërsa Pedro vulosi shifra në 0-3.

Strakosha dhe Elseid Hysaj ishin titullarë duke bërë një paraqitje pozitive, ndërsa Muriqi u aktivizua vetëm në minutën e 66-të, por pa lënë gjurmë. Po në këtë grup, Gallatasarai shkatërroi 4-2 Marsejën.

Në sfidat e tjera, Betis mposhti 2-0 Ferencvaroshin, Bajer Leverkuseni triumfoi me përmbysje 3-2 ndaj Sëlltikut, Uest Hemi mposhti 0-2 në transfertë Rapid Vienën, ndërsa Crvena Zvezda mposhti minimalisht 1-0 Ludogoretsin.

REZULTATET

GRUPI E

Lokomotiv Moskë-Lacio 0-3

Imobile 53′ (pen), 63′  (pen), Pedro 87′

Gallatasarai-Marsejë 4-2

Çiçaldau 12′ , Kaleta 30′ (autogol), Feguli 64′ , Babel 83′ / Milik 70′ , 86′ 

GRUPI F 

Crvena Zvezda-Ludogorets 1-0

Ivaniç 57′ 

Midtjyland-Braga 3-2

Sviatçenko 2′ , Isaksen 47′ , Evander 90+3′ (pen) / Horta 43′ , Galeno 85′ 

GRUPI H

Rapid Viena-Uest Hem 0-1

Jarmolenko 40′ , Noble 45+2′ (pen)

Dinamo Zagreb-Genk 1-1

Menalo 35′ / Ugbo 45+1′ 

GRUPI G

Bajer Leverkusen-Sëlltik 3-2

Andrish 16′,82′ , Diabi 87′  / Juranoviç 40′ , Zhota 56′ 

Betis-Ferencvarosh 2-0

Tejo 5′, Kanales 52′ 

FORMACIONET ZYRTARE

GRUPI G

Bajer Leverkusen-Sëlltik

leverkusen

Betis-Ferencvarosh

ferencv

GRUPI F

Crvena Zvezda-Ludogorets

crv

Midtjyland-Braga

braga

GRUPI E

Lokomotiv Moskë-Lacio

lacio

Gallatasarai-Marsejë

marseje

GRUPI H

Rapid Viena-Uest Hem

uest hem

Dinamo Zagreb-Genk

zagrebt

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.