Liga e Europës/ Lacio u kthehet fitoreve, Ferencvaroshit nuk i mjafton perla e Uzunit

Ndeshjet e darkĂ«s nĂ« LigĂ«n e EuropĂ«s kanĂ« parĂ« Lacion tĂ« kthehet pĂ«rsĂ«ri te fitoret dhe tĂ« pĂ«rmirĂ«sojĂ« shanset pĂ«r tĂ« vazhduar mĂ« tej  nĂ« turneun e dytĂ« nga rĂ«ndĂ«sia nĂ« EuropĂ«. Pas humbjes sĂ« parĂ« me Gallatasarajin duhej njĂ« reagim dhe italianĂ«t ia kanĂ« dalĂ« tĂ« bĂ«jnĂ« njĂ« tĂ« tillĂ« kundĂ«r Lokomotiv MoskĂ«s.

europa lige

Golat e shpejtë të Bashiç dhe Patrik i bënë më të lehtë sfidën Lacios që më pas kontrolloi me qetësi duelin, ku Strakosha dhe Hysaj ishin titullarë dhe ku fitorja nuk u vu asnjëherë në dyshim.

Ndërkaq, Betis Sevilja ka fituar në fushën e Ferencvarosh me rezultatin 3-1, në një ndeshje ku Myrto Uzuni la firmën e tij me një gol spektakolar i cili barazoi përkohësisht rezultatin në fundin e pjesës së parë.

Fitore e rëndësishme ishte edhe ajo e Uest Hem përballë Rapidit të Vjenës, ndërsa tre pikët e para i regjistroi edhe Dinamo Zagreb me suksesin ndaj Genk.

GRUPI E
Lacio-Lokomotiv Moskë 2-0
13â€Č Bashiç, 38â€Č Patrik

Olimpik Marsejë-Gallatasaraj 0-0

GRUPI F
Ludogorets-Crvena Zvezda 0-1
64â€Č Kanga
Braga-Midtjilland 0-1
55â€Č (p), 90’+5â€Č Galeno, 62â€Č Horta / 19â€Č Evander

GRUPI G
Ferencvarosh-Real Betis 1-3
45â€Č Uzuni / 17â€Č Fekir, 76â€Č (ag) Uingo, 90’+5â€Č Tejo

Selltik-Bajer Leverkusen 0-4
25â€Č Hinkapi, 35â€Č, 58â€Č Virtz, 90’+4â€Č Adli

GRUPI H
Uest Hem-Rapid Vjenë 2-0
29â€Č Rajs, 90’+4â€Č Benrahma

Genk-Dinamo Zagreb 0-3
10â€Č Ivanusec, 45’+3â€Č (p), 66â€Č (p) Petkoviç

FORMACIONET ZYRTARE

GRUPI E

Lacio-Lokomotiva e Moskës

strakosha

Marsejë-Gallatasarai

marseje

GRUPI F

Ludogorets-Crvena Zvezda

ludo

Braga-Midtjyland

braga

GRUPI G

Ferencvarosh-Real Betis

ferencvaroshi

Selltik-Bajern Leverkusen

seltik

GRUPI H

Uest Hem-Rapid Viena

uest hem

Genk-Dinamo Zagreb

genk

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *