Liga e Europës / Napoli fiton me përmbysje ndaj Legias, mësohet emri i ekipit të parë të kualifikuar (VIDEO)
Napoli ka siguruar fitoren e dytë radhazi në Ligën e Europës, duke mundur përsëri Legia Varshavën dhe kështu duke u kthyer plotësisht në garë për kualifikimin e mëtejshëm.

Europa-League-live-Round-of-32-second-leg-matches

Skuadra italiane triumfoi në shifrat 4-1 edhe pse nuk pat një fillim të lehtë të ndeshjes. Në fakt ishin vendasit të cilët kaluan të parët në avantazh me anë të Emrelit, por u përmbysën në pjesën e dytë të duelit, ku disa minuta iu rezervuan edhe Ernest Muçit në radhët e skuadrës polake.

Ndërkaq, ndeshjet e darkës kanë zyrtarizuar edhe emrin e parë që kalon në turin tjetër. Olimpik Lion ka mundur me shifrat 3-0 Sparta Pragën dhe siguroi vendin e parë në Grupin A.

REZULTATET

GRUPI A

Olimpik Lion-Sparta Pragë 3-0
61′, 64′ Slimani, 90’+2′ Toko Ekambi

Brondbi-Rejnxhërs 1-1
45’+1′ (ag) Tavernier / 77′ Haxhi

ghhhhh

GRUPI B

Monako-PSV 0-0

Real Sociedad-Shturm Grac 1-1
53′ Sorloth / 38′ Jantsher

bbbbb

GRUPI C

Legia-Napoli 1-4
10’ Emreli / 51′ (p) Zielinski, 75′ (p) Mertens, 79′ Lozano, 90′ Ounas

cccc

GRUPI D

Olimpiakos-Eintraht Frankfurt 1-2
12’ El Arabi / 17′ Kamada, 90’+2′ Hauge

sdsdsds

GRUPI E

Gallatasaraj-Lokomotiv Moskë 1-1
43′ Feguli / 73′ Kamano

dfdfdf

GRUPI H

Genk-Uest Hem 2-2
5’ Pantsil, 88′ (ag) Suçek / 59′, 82′ Benrahma

dfdfdffffff

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *