LIGA E KAMPIONEVE/ 11 gola në 6 takimet e mbrëmjes! Bajerni asfalton Barçën, nuk fal as Juventusi dhe Çelsi. Ja të gjitha rezultatet (VIDEO)

U luajtën mbrëmjen e sotme 6 sfidat e vlefshme për javën e parë të fazës së grupeve në Ligën e Kampioneve, ku nuk munguan surprizat. Padyshim që vëmendja ishte e gjitha te supersfida mes Barcelonës dhe Bajernit që përfundoi me triumfin e pastër 0-3 të bavarezëve.

Champions Golat

Ndërkohë në përballjet e tjera, Juventusit triumfoi lehtësisht ndaj Malmos 0-3, teksa Çelsi iu fal Lukakut në përballjen ndaj Zenitit. 3 përballjet e tjera u mbyllën në barazim. Atalanta u mjaftua me 1 pikë në transfertën ndaj Vijarealit që prodhoi 4 gola, ndërkohë që Dinamo Kiev-Benfika dhe Lilë-Volfsburg, përfunduan në barazim pa gola.

REZULTATET:

GRUPI E

BARCELONA-BAJERN MYNIH 0-3

Myler 34′ , Levandovski 56′ , 85′ 

DINAMO KIEV-BENFIKA 0-0

GRUPI F

VIJAREAL-ATALANTA 2-2

Trigueros 39′, Danjuma 73′ / Frojler 6′ , Gosens 83′ 

GRUPI G

LILË-VOLFSBURG 0-0

GRUPI H

ÇELSI-ZENIT 1-0

MALMO-JUVENTUS 0-3

Aleks Sandro 23′ , Dibala 43′ (p), Morata 45+1′ 

KANË PËRFUNDUAR: 

Sevija-Salcburg 1-1

Jang Bojs-Mançester Junajtd 2-1

FORMACIONET ZYRTARE

GRUPI E

BARCELONA-BAJERN MYNIH

bARCA

DINAMO KIEV-BENFIKA

Dinamo Kiev - Benfika

GRUPI F

VIJAREAL-ATALANTA

Vijareal-Atalanta

GRUPI G

LILË –VOLFSBURG

Lile-Volfsburg

GRUPI H

ÇELSI-ZENIT

Celsi-Zenit

MALMO – JUVENTUS

jUVENTUS

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.