Ligji i ri në Kinë, telashe të mëdha për futbollistët shqiptarë

Qeveria kineze ashpërson masat për futbollistët që aktivizohen në vendin e tyre.

ALLA

Ekzekutivi i Pekinit ka vendosur një ligj për kampionatet kombëtare përmes të cilit i është ndaluar të bëjnë tatuazhe të reja dhe janë të detyruar që të fshijnë ato që kanë bërë më parë.

SHKURTAJ

Kjo gjë vlen me klubet të cilët nuk duhet të federojnë lojtarë që janë me tatuazhe.

Një telash më shumë për dy lojtarët shqiptarë, Albi Alla dhe Vasil Shkurtaj sepse të dy kanë tatuazhe në trup dhe nuk dihet ende fati i tyre në karrierën futbollistike.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *