Liqeni rozë në Australi rrëmben vëmendjen e të gjithëve, kthehet në atraksion turistik (FOTO)

Është pothuajse si të ishte krijuar me qëllim për fotot në Instagram, por liqeni rozë i Melburnit është i gjithë natyror dhe është bërë përsëri rozë.

I vendosur në një pjesë industriale të Melburnit, udhëtarët që kalojnë atë në Urën e Portës mahnitet nga veçantia e tij. Ngjyra rozë e ndezur në liqenin e kripës shkaktohet nga një fenomen natyror.

Ai bëhet rozë vetëm kur nivelet e kripës janë më të larta se zakonisht si dhe nga disa faktor të tjerë si: temperaturat e larta, rrezet e diellit dhe mungesa e reshjeve të shiut.

  • foto galeri
  • foto galeri

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *