Lista e deputetëve/ Si renditet Rama në Vlorë dhe Durrës, Majko në vendin e pasigurt, ndërsa Gjiknuri…

SHPËRNDAJE

Kryeministri Edi Rama do të kandidojë në dy qarqe të vendit, përkatësisht në Vlorë, ku aktualisht ka marrë mandatin e deputetit si dhe në Qarkun e Durrësit.

Kryeministri Edi Rama dhe deputeti i PS, Pandeli Majko, duke dale nga nje mbledhje te Asamblese Kombetare te Partise Socialiste, PS, e cila eshte mbledhur per zgjedhjet e reja ne parti dhe per rinovimin e strukturave dhe anetaresimeve te reja.	/r/n/r/nPrime Minister Edi Rama and lawmaker, Pandeli Majko, during a meeting of the National Assembly of the Socialist Party.

Rama është renditur i 9-ti në Vlorë, ndërsa në Durrës është renditur i 8-t.

Ndërkohë, Pandeli Majko është renditur i 19-të në Qarkun e Tiranës, vend që konsiderohet jo i sigurt për të fituar mandatin.

Ndërkohë, Damian Gjiknuri është renditur i 8-ti në Vlorë.

Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj renditur e 7-ta në Qarkun e Tiranës ndërsa ministrja e Jashtme, Olta Xhaçka kandidon në Korçë.

Në Dibër, kryebashkiaku aktual Dionis Ymeraj renditet i treti në Dibër.

Te lidhuraLexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.