LIVE| Atletiko-Barcelona/ Starton sfida, skuadrat në fushë për fitore
Ndeshja e sotme mes Atletiko Madrid dhe Barcelonës mund të jetë shumë e rëndësishme për të dy ekipet. Madrilenët duan t’i japin një tjetër goditje katalanasve në momentin e krizës, ndërsa për këta të fundit, një rezultat pozitiv mund të ndryshonte disi skenarët që janë bërë gjithnjë e më të errët për fatin e klubit.

atletiko marcelona

Simeone e ka nisur sfidën duke lënë emra të rëndësishëm në stol si Korrea e Grizman. Ndërkohë, në anën tjetër të njëjtën gjë ka bërë edhe Kuman, i cili nuk ka gjetur hapësira për Zhordi Alba apo Serxhi Roberto, pa harruar këtu Fati, Garcia apo Lengle. Ndërkohë, nga minuta e parë luajnë të rinjtë Niko dhe Gavi, të cilët kanë transferuar nga ekipi i të rinjve në skuadrën e parë.

LIVE/ ATLETIKO MADRID-BARCELONA 0-0

FORMACIONET ZYRTARE

Atletiko Madrid: Oblak; Jorente, Saviç, Gimenez, Hermoso; Karrasko; Koke, De Paul, Lemar; Zhoao Feliks, Suarez.

Barcelona: Ter Shtegen; Mingueza, Pike, Arauho, Dest; Buskets, Niko, Gavi, De Jong; Kutinjo, Memfis.

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *