LIVE| Austri-Maqedoni e Veriut/ Katër shqiptarë në fushë, ekipi i Angelovskit kërkon surprizën në ndeshjen historike


Është duke u luajtur duke nisur nga ora 18:00, sfida Austri-Maqedoni e Veriut sfidë e vlefshme për Grupin C ku bëjnë pjesë gjithashtu dhe Kroacia dhe Anglia.

mac

Maqedonia e Veriut vjen si debutuese në kompeticion një arritje historike kjo nga ballkanasit të cilët pritet tu hapë probleme kundërshtarëve në grupin e saj.

Në skuadrën maqedonase bëjnë pjesë dhe 6 shqiptarë.  Nga këta, Musliu, Alioski, Ademi dhe Enis Bardhi do ta nisin si titullarë sfidën e sotme duke hyrë në histori ndërsa mesfushori i Partizanit, Ferhan Hasani dhe mbrojtësi i Shkëndijes, Egzon Bejtullai do ta nisin nga stoli.

Sfida do të luhet në Bukuresht të Rumanisë dhe premton spektakël pasi maqedonasit do të kërkojnë të japin maksimumin në këtë sfidë.

LIVE: AUSTRI-MAQEDONIA E VERIUT 0-0

KOMENTI LIVE: 

1′ Ka nisur sfida!

FORMACIONET ZYRTARE

maqedoni

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.