LIVE BARCELONA-REAL MADRID / Kundërsulm manuali, madrilenët kalojnë në avantazh në minutën e 95 (VIDEO)
Sfida gjysmë-finale e Superkupës midis Barcelonës dhe Real Madrid, e njohur ndryshe dhe si “El Clasico”, është gati të startojë, me ekipet që kanë zbuluar formacionet që do të zbresin në fushë.

Karim Benzema (Real), Eric Garcia (Barcelona), October 24, 2021 - Football / Soccer : Spanish La Liga Santander match be

Reali Madridit rreshtohet me formacionin e përhershëm 4-3-3. Nuk ka ndryshime nga formacioni i përhershëm i Ançelotit, përveç se Naços, i cili sot do të zëvendësojë mbrojtësin austriak, David Alaba.

Nga ana tjetër Barcelona zbret me të njejtin rreshtim, ku spikat Ferran Torres që nga minuta e parë. Gjithashtu dhe mbrojtësi brazilian Dani Alvesh starton si titullar në këtë sfidë.

Barcelona vjen me një statistikë negative në “El Clasico”, e cila ka 34 muaj pa fituar një të tillë dhe 4 humbje rradhazi me rivalët e përjetshëm. Për Çavin kjo është “El Clasico” e parë si trajner dhe do të provoj të thyej këtë tabu që është krijuar në ekipin e tij.

LIVE BARCELONA-REAL MADRID 2-3
42′ L. De Jong, 84′ Fati / 25′ Vinicius, 74′ Benzema, 95′ Valverde

FORMACIONET:

formacioni barcelona real

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *