LIVE| Bolonja-Inter/ Fantastik Lukaku, skuadra e Kontes gjen golin e avantazhit (VIDEO)Ka startuar duke filluar nga ora 20:45, ndeshja mes Bolonjës dhe Interit e vlefshme për javën e 29-të në Serinë A. Zikaltërit e Kontes e kanë detyrim fitoren, pasi në rast triumfi do të shkëputeshin me 8 pikë në krye të renditjes, nga ndjekësit e Milanit.

bandicam 2021-04-03 20-47-39-400

Pritet njĂ« sfidĂ« e luftuar, pasi shpesh Bolonja ka treguar se mund t’iu hapĂ« probleme skuadrave tĂ« mĂ«dha, aq mĂ« tepĂ«r nĂ« ndeshjet nĂ« shtĂ«pi. NĂ« ndeshjen e fazĂ«s sĂ« parĂ«, ziklatĂ«rit e KOntes triumfuan me rezultatin 3-1 dhe tĂ« njĂ«jtĂ«n gjĂ« do tĂ« kĂ«rkojnĂ« edhe sot. Interi dhe Bolonja nuk barazojnĂ« nĂ« SerinĂ« A qĂ« nga njĂ« rezultat 1-1 i shtatorit tĂ« 2017- Ă«s, me Spaletin dhe Donadonin nĂ« stolat pĂ«rkatĂ«s.

Nga ai moment 4 suksese zikaltĂ«r dhe kuqeblu. Suksesi i fundit i BolonjĂ«s nĂ« “Dall’Ara” kundĂ«r Interit nĂ« SerinĂ« A i takon shkurtit tĂ« 2002-shit. Nga ai moment kuqeblutĂ« kanĂ« mbledhur vetĂ«m 3 pikĂ« nĂ« 13 ndeshje brenda fushe kundĂ«r zikaltĂ«rve (3 humbje, 11 barazime).

LIVE: BOLONJA-INTER 0-1

Lukaku 31â€Č

FORMACIONET ZYRTARE:

bandicam 2021-04-03 19-51-08-100

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *