LIVE BOLONJA-MILAN/ Vjen goli i avantazhit kuqezi, Rafael Leao nuk fal para portës (VIDEO)
Do të startojë në orën 20:45, në stadiumin “Renato Dall’Ara”, sfida Bolonja-Milan, e vlefshme për javën e 9 të Serisë A italiane.

BOLONJA MILAN

Në këtë sfidë Milani do të kërkojë me çdo kusht fitoren dhe vazhdimësinë e rezultateve pozitive ndonëse vjen me mungesa të shumta.

Zlatan Ibrahimoviç rikthehet të luajë si titullar pas 5 muajsh, që nga sfida e sezonit të kaluar ndaj Juventusit ku kuqezinjtë e Piolit triumfuan me rezultatin 0-3 në stadiumin “Allianz”.

BOLONJA-MILAN 0-1
17′ Rafael Leao
KK: 20′ Soumaoro

FORMACIONET ZYRTARE –

MIL

BOLONJA – (3-4-1-2): Skorupski; Sumaoro, Medel, Teate; De Silvestri, Domingez, Svanberg, Hikej; Soriano, Arnautoviç, Barrou. Trajner: Sinisa Mihajloviç.

MILAN – (4-2-3-1): Tatarushanu; Kalabria, Kjaer, Tomori, Balo-Ture; Tonali, Benaser; Kastijeho, Kruniç, Leao; Ibrahimoviç. Trajner: Stefano Pioli.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.