LIVE “Boxing Day”/ Mançester Siti e bën menjëherë festë me 4 gola në 25 minuta, në avantazh edhe Sauthempton

Festat kanë nisur por futbolli në Angli nuk njeh pushim. Premier Liga rikthehet sot me ndeshje shumë interesante. “Boxing Day” nis me 4 ndeshje në orën 16:00.

BOXING DAY 3

Sauthempton i Armando Brojës luan në transfertë ndaj Uest Hem, ku shqiptari ka marrë përsipër peshën e sulmit. Totenhem vjen me disa mungesa përballë Kristal Palas, por Konte nuk dëshiron hapa fals. Arsenali luan përballë Noruiç në transfertë. Një super përballje rezervohet mes Mançester Sitit dhe Leisterit.

Premier Liga nuk ndalon.

LIVE NDESHJET

UEST HEM-SAUTHEMPTON 0-1
8′ Eljonusi

MANÇESTER SITI-LEISTER 4-0
5′ De Bryjn, 12′ Mahrez, 21′ Gyndogan, 25′ Sterling

TOTENHEM-KRISTAL PALAS 0-0

NORUIÇ-ARSENAL 0-1
7′ Saka

FORMACIONET ZYRTARE

UEST HEM-SAUTHEMPTON

SAUTHEMPTON

MANÇESTER SITI-LEISTER

SITI

TOTENHEM-KRISTAL PALAS

TOTENHEM

NORUIÇ-ARSENAL

ARSENAL

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.