LIVE BRAZIL-SERBI/ Gol spektakolar me “gërshërë” i Riçarlison, dyfishohet rezultati (VIDEO)

Brazili përballet sot me Serbinë në një nga ndeshjet me interesante të Grupit G. Të dy skuadrat e dinë që një fitore u jep një bonus të rëndësishëm për vazhdimin e mëtejshëm në turne.

sdsdsdsdsdsd

Brazili nuk ka kursyer yjet duke hedhur në fushë sulmin e frikshëm me Nejmar, Riçarlison, Rafinja e Vinicius, teksa ky i fundit ka kaluar problemet fizike dhe do të luajë nga minuta e parë.

Tadiç dhe Mitroviç do të formojnë dyshen e sulmit për Serbinë, teksa do të mbështeten nga Milinkoviç-Saviç.

LIVE BRAZIL-SERBI 2-0
62′, 74′ Riçarlison

KOMENTI LIVE

74’ GOOOL BRAZILI! Gjuajtje spektakolare me gërshërë e Riçarlison, me topin i cili shkon në rrjetë duke dyfishuar shifrat.

69’ Goditje këndi e rrezikshme e Serbisë, me topin që mbetet në zonën e Brazilit pas disa goditjeve me kokë. Vlahoviç tenton pa sukses roveshatën e më pas topi fluturon shumë lart mbi traversë nga një gjuajtje nga jashtë zonës.

66’ Kundërzbritje e shpejtë e Brazilit me Nejmar, topi shkon te Vinicius në të majtën por ky i fundit rrëshqet në momentin e gjuajtjes dhe çon topin jashtë.

62’ GOOOL BRAZILI! Nejmar hyn në zonë, Vinicius provon reflekset e portierit serb ndërsa Riçarlison shtyn sferën në rrjetë duke i dhënë avantazhin përfaqësueses së tij.

60’ Shtyllë! Predhë e Aleks Sandros nga distanca dhe sfera ndalet vetëm nga shtylla në të djathtën e Milinkoviç-Saviç.

57’ Fillon të shfaqet rrezikshëm edhe skuadra serbe, një harkim i Tadiç nga e majta detyron Aleks Sandro të dërgojë topin në goditje këndi.

52’ Goditjet standarte radhazi dhe harkimet nga krahët duket se nuk po sjellin frytet e kërkuara për Brazilin, që është bllokuar mirë nga Serbia.

46’ Menjëherë rrezikshëm Brazili me Rafinja, i cili gjuan por gjen përgjigjen e Milinkoviç-Saviç.

46’ Asnjë ndryshim në radhët e dy ekipeve në rifillimin e sfidës.

45’+2’ Mbyllet pjesa e parë me barazimin pa gola.

42’ Vinicius humb një rast të pabesueshëm teksa përfiton nga gafa e Milenkoviç për t’u nisur drejt portës. Por më pas ai gjuan në mënyrë krejtësisht të gabuar duke çuar sferën jashtë.

31’ Goditje këndi që ekzekutohet nga e djathta me Tiago Silvan i cili nis sferën në shtyllën e parë, por topi përfundon në duart e portierit.

26’ Pasim i shkëlqyer i Tiago Silva për Vinicius, por Milinkoviç-Saviç del dhe largon topin para sulmuesit.

24’ Serbia fiton topin në mesfushë dhe nis një aksion me Tadiç nga e majta, harkimi i tij për Mitroviç ndalet nga Allison.

21’ Kasemiro tenton portën me një gjuajtje të fortë nga 20 metra, Milinkoviç-Saviç kontrollon në dy kohë.

13’ Nejmar tenton portën direkt nga goditja e këndit, Milinkoviç-Saviç grushton mbi traversë.

10’ Nejmar tenton të depërtojë i vetëm në zonë, por rrethohet menjëherë nga shumë fanella të përfaqësueses serbe që i heqin topin nga këmbët.

6’ Pavloviç është i ndëshkuari i parë me të verdhë, pasi nis ‘trajtimin” me një faull ndaj Nejmar.

4’ Rafinja shpërthen në krahun e djathtë, por pasimi i tij në qendër nuk gjen shokët e skuadrës dhe mbrojtja serbe largon.

1′ Nis dueli mes dy skuadrave.

FORMACIONET ZYRTARE

gggggggg

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *