LIVE CHAMPIONS/ Rikthehet baraspesha në Austri, Salzburg gjen golin (VIDEO)
Liga e Kompionëve luan raundin e saj të katërt në grupe, me shumë skuadra që kërkojnë kualifikimin.

champions 1

NjĂ«ra prej tyre Ă«shtĂ« Çelsi, e cila nĂ«se merr tre pikĂ«t kundĂ«r Salcburgut nĂ« Austri, atĂ«herĂ« do tĂ« sigurojĂ« matematikisht kualifikimin nga grupi E.

Për këtë takim, sulmuesi i Kombëtares shqiptare, Armando Broja, është lënë në stol.

Sfidë tjetër është ajo mes Sevijas dhe Kopenhagenit në grupin G, e cila duket se luhet më shumë për një vend në Ligën e Europës, por shpresat për Champions do të vazhdojnë të jenë.

LIVE:

SALCBURG 1-2 ÇELSI

Adamu 49â€Č / Kovaçiç 23â€Č, Havertz 64â€Č

-GOLI I HAVERTZ

-GOLI I ADAMU

-GOLI I KOVAÇIÇ

SEVIJA 1-0 KOPENHAGEN

En Nesiri 62â€Č

FORMACIONET ZYRTARE:

SALCBURG-ÇELSI

1

SEVIJA-KOPENHAGEN

2

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *