LIVE| Champions/ Startojnë sfidat, Interi në kërkim të fitores së parë

Duke filluar nga ora 18:45 Interi do të zbresë në fushë për tu përballur në transfertë me Shaktarin e Donjetskut në sfidën e vlefshme për Grupin D në Ligën e Kampionëve.

uefa-champions.league-21-22-logo (2)

Zikaltrit do të kërkojnë triumfin e parë në grup pas disfatës së pësuar me Real Madridin dy javë më parë ndërsa Shaktari vjen nga një humbje shokuese 2-0 me Sherif Tiraspolin. Sfida me ukrainasit nuk është e para për zikaltrit, të cilët u përballën me njëra tjetrën në grupe edhe vitin e kaluar ku të dyja ndeshjet u mbyllën në barazim 0-0.

Në sfidën tjetër, Ajaksi do të presë në shtëpi Beshiktashin në sfidën e vlefshme për grupin C. Holandezët vijnë nga një fitore e thellë 1-5 ndaj Sportingut në ndeshjen e parë dhe sot pritet të jenë më të karikuar se kurrë.

LIVE| SHAKTAR-INTER 0-0

LIVE| AJAKS-BESHIKTASH 0-0

FORMACIONET ZYRTARE

SHAKTAR DONJETKS-INTER

shaktar inter

AJAKS-BESHIKTASH

ajaks beshiktash

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *