LIVE| Dueli ndaj Lidsit në transfertë, Armando Broja në kërkim të golit

Southemptoni ështu duke u ndeshur në transfertë me Lids Junajtid, ku të dyja skuadrat nuk do të lejojnë të humbasin pikë.

ARMANDO BROJA

Titullar në formacionin e miqve është dhe sulmuesi i kombëtares shqiptare, Armando Broja, i cili ka shërbyer dhe si “cover” për prezantimin e titullarëve në postimin e Southempton në Instagram, në të cilën shkruhet: “Gati për aksion”.

Broja kthehet kështu titullar me Southemptonin pas dy ndeshjesh që e niste nga stoli. Shqiptari duket më i urritur se kurrë për të tundur rrjetën.

LIVE: LIDS-SAUTHEMTON 1-1

30′ Herrison / 49′ Uard-Prous

49′ Goli i Uard Prous

43’ Rrëzimi në zonë i Brojës, por arbitri pa faull më parë për vendasit

30′ Goli i Herrison

FORMACIONET ZYRTARE:

formacionet

View this post on Instagram

A post shared by Southampton FC (@southamptonfc)

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.