LIVE/ Eliminatoret e Botërorit/ Gjermania me goleadë, vetëm Portugalia e CR7 frenon mes të mëdhenjve në pjesët e para
Duelet e darkës në kualifikueset e Botërorit 2022 për zonën e Europës kanë dhuruar dy goleada të mirëfillta, pasi Gjermania dhe Kroacia janë treguar të pamëshirshme përballë kundërshtarëve të tyre.

FIFA-World-Cup-2022-Qualifiers-Europe1-e1616708450392

GRUPI A

Irlandë-Portugali 0-0

grupi A

GRUPI B

Greqi-Spanjë 0-1
26′ Sarabia

fffffff

GRUPI H

Maltë-Kroaci 1-7
31′ (ag) Brozoviç / 6′ Perisiç, 22′ Caleta-Car, 39′, 47′ Pashaliç, 47′, 64′ Majer, 53’Kramariç

Sllovaki-Slloveni 2-2
58′ (p) Duda, 75′ Strelec / 18′ Zajc, 62′ Mevlja

sdfsf

GRUPI J

Rumani-Islandë 0-0

Gjermani-Lihtenshtein 9-0
10′ (p) Gyndogan, 20′ (ag) Kaufman, 22′, 49′ Sane, 24′ Rojs, 77′ , 86’Myler, 80′ Baku, 89′ (ag) Gopel

kljljlj

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.