LIVE/ Eliminatoret e Botërorit/ Gjermania shënon 4 gola në 23 minutat e para. Ja rezultatet e 6 ndeshjeve
Duke filluar nga ora 20:45, do të luhen 6 sfida të vlefshme për sfidat eliminatore të Botërorit ‘’Katar 2022’’.

FIFA-World-Cup-2022-Qualifiers-Europe1-e1616708450392

Në fushë do të zbresë Gjermania që do të ketë përballë një ekip modest si Lihtenshteini. Panzerat kanë siguruar kualifikimin për në Botëror dhe pritet që trajneri Flik të bëjë rotacion në formacion për t’i dhënë hapësirë dhe lojtarëve të rinj.

Sfidë interesante do të jetë dhe ajo Greqi-Spanjë, sfidë ku iberikët do të luajnë për vendin e parë në grup pas humbjes së Suedisë. Në sfidat e tjera, Portugalia do të luajë në transfertë përballë Irlandës, Malta pret në shtëpi Kroacinë, ndërsa Sllovakia do të përballet me Slloveninë.

FORMACIONET ZYRTARE

GRUPI A

Irlandë-Portugali 0-0

portugali

GRUPI B

Greqi-Spanjë 0-1

26′ Sarabia

greqi spanjë

GRUPI H

Maltë-Kroaci 1-5

6′ Perisiç, 22′ Caleta-Car, 31′ Brozovic(autogol), 39′ 47′ Pasalic, 47′ Majer

kroaci

Sllovaki-Slloveni 0-1

18′ Zajc

sllovaki slloveni

GRUPI J

Rumani-Islandë 0-0

rumandi island

Gjermani-Lihtenshtein 4-0

10′ Gundogan ,20’Kaufmann(autogol),  22′ Sane, 24′ Rojs

gjermani liht

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *