LIVE FRANCË-DANIMARKË/ Nis përballja mes dy ekipeve europiane, në lojë është fati i Grupit D

Fati i Grupit D në Botërorin 2022 mund të vendoset që sot me sfidën e rëndësishme mes Francës dhe Danimarkës, dy përfaqësueseve europiane të cilat kërkojnë me çdo kusht të vazhdojnë më tej në këtë turne.

sdfdfsdfdsf

Pas fitores së thellë 4-1 ndaj Australisë, edhe pse bëhet fjalë për një ekip më cilësor përballë, Deshamp nuk ka hequr dorë nga ideja e tij për të rreshtuar katër sulmues në startin e sfidës. Grizman, Dembele, Mbape dhe Zhiru luajnë së bashku, të mbështetur edhe nga Rabio i cili është një alternativë ofensive më shumë, siç ka treguar në ndeshjen e parë.

LIVE FRANCË-DANIMARKË 0-0

NGJARJET KRYESORE

45’ Jepen 3 minuta shtesë.

40’ Dembele nga e djathta nis topin në zonë për Mbape, gjuajtja e këtij të fundit fluturon jashtë.

36’ Kornelius shpërdoron mundësinë e parë të mirë për ekipin e tij pas një kundërsulmi të shpejtë teksa gjuan jashtë nga e djathta.

34’ Shmajkel shpëton Francën me një devijim me këmbë ndaj gjuajtjes së Grizman nga e majta.

21’ Pas goditjes së dënimit, Dembele harkon në zonë ku Rabio gjuan me kokë, por gjen përgjigjen e Shmajkel.

20’ Kristensen ndëshkohet me të verdhë pasi ndal një sprint të Mbape. Francezët kërkojnë të kuq por kryesori nuk ndryshon mendje.

16′ Dominim i francezëve të cilët mundohen të gjejnë vazhdimisht Zhiru me harkime, por pa arritur të gjuajnë në portë.

9’ Harkim i Teo Hernandez nga e majta, Rabio e ul për Zhiru por ky i fundit nuk ia del të gjuajë në portë edhe pse pak hapa larg.

1’ Nis dueli në stadiumin “974”.

FORMACIONET ZYRTARE

fra dan

WhatsApp Image 2022-11-26 at 2.28.11 PM

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *