LIVE| Francë-Gjermani/ Prova për finalen! Zbresin në fushë peshat e rënda, “Pancerat” sfidojnë kampionët e botës


Ka startuar në orën 21:00 supersfida e Grupit F, Francë-Gjermani. Të dy kombëtaret prestigjioze do të përplasin brirët në këtë ndeshjes startuese në Kampionatin Europian.

bandicam 2021-06-15 20-56-05-552

E gjithë bota do t’i ketë sytë nga supersfida e mbrëmjes e cila pritet të jetë e zjarrtë dhe mjaft e luftuar. Franca është kampionia e botës në fuqi dhe nuk mund të ‘’ulë kokën’’ mbrëmjen e sotme, ndërsa Gjermania si një ndër shkollat e futbollit më të mira në botë do të tentojë gjithçka për gjithçka.

Një fitore ndaj një rivali direkt do të trembte dhe kundërshtarët e tjetër të cilët do të ndjekin me kujdes rezultatin e kësaj ndeshje.

bandicam 2021-06-15 20-58-47-658

Trajneri Lëv do të largohet nga ‘’panzerat’’ në fund të kompeticionit dhe ku ka më mirë se do largohet mes lavdisë duke ngritur trofeun, por për të arritur deri aty do të duhet shumë punë dhe mund.

LIVE: FRANCË-GJERMANI 0-0

KOMENTI LIVE: 

12′ Ende asnjë rast flagrant në portat respektive, skuadrat duket se po studiojnë njëra-tjetrën në këto minuta të para!

7′ Kimish ndëshkohet me karton të verdhë për ndërhyrje të gabuar ndaj Hernandez!

3′ Goditje dënimi për Gjermaninë, Kros harkon në zonë për Humels që provon me kokë por jashtë kuadratit.

1′ Starton finalja e parakohshme e Europianit!

FORMACIONET ZYRTARE

Franca: Loris, Pavard, Kimpembe, Varane, Hernandez, Pogba, Kante, Rabiot, Grizman, Mbape, Benzema, Trajner: D.Deshamp

Gjermania: Nojer, Rudiger, Ginter, Humels, Kimish, Havertz, Kros, Gnabri, Gosens, Gyndoan, Havertz, Myler, Trajner: J.Lëv

gjermani

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.