LIVE, Grupi B/ Kuqezinjtë e pafat, një devijim sjell golin e Liverpulit

Mbrëmja e sotme do të rezervojë një superpërballje midis Liverpulit dhe Milani e vlefshme për fazën e grupeve të Ligës së Kampionëve.

 

milani

Kuqezinjtë rikthehen pas 7 vitesh në Champions dhe të gjithë do të jenë me sy nga Milani, pasi është një ndër skuadrat më të titulluara të kompeticionit. Kjo përballje midis të dyja skuadrave njihet për spektalin që prodhon nisur dhe nga dy finalet e Champions-it në vitet 2005 dhe 2007, në të parën që foli për Liverpulin, ndërsa dy vite më vonë Milani u hakmor.

GRUPI B 

LIVERPUL-MILAN 1-0
9′ Aleksander-Arnold

*14′ Salah humb penalti

ATLETIKO MADRID-PORTO 0-0

FORMACIONET ZYRTARE

 GRUPI B 

LIVERPUL-MILAN

liverpul milan

ATLETIKO MADRID-PORTO

atl

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com