LIVE GRUPI D/ Plas sherri në fushën e lojës, Barela ndëshkohet me të kuq (VIDEO)

Kualifikimi është zgjidhur në Grupin D me Interin dhe Real Madridin që kanë siguruar biletën për në fazën tjetër të Champions-it. Megjithatë kjo është një ndeshje prestigji dhe është në lojë kreu i grupit.

NDESHJA

Interi po kalon një formë të jashtëzakonshme në kampionat dhe do të konfirmohet dhe në arenën europiane. Reali nga ana tjetër është vetëm 2 pikë mbi zikaltërit dhe synon që ta mbyllë grupin në vendin e parë.

Në ndeshjen tjetër Sherifi do të ndeshet ndaj Shaktarit në transfertë, por kjo ndeshje vlen vetëm për statistikë sepse miqtë e kanë siguruar kualifikimin për në Europa Ligë.

Më poshtë keni formacionet dhe renditjen në Grupin D

LIVE NDESHJET

REAL MADRID-INTER 2-0

17’Kros, 79’Asensio

KK:68′ Barela

SHAKTAR DONJETCK- SHERIF TIRASPOL  1-0

42’Fernando

REAL MADRID-INTER 

inter

SHAKTAR DONJETCK- SHERIF TIRASPOL

SHERIF

RENDITJA

GRUPI D

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.